Saç Derisi Toniği

Saç Derisi Toniği
Saç Derisi Toniği
  • Kargo: Ortalama 10 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: sdtonik
5 puan, 2 Değerlendirme
Yorum yap
  • 80,00TL
  • 64,00TL

Saç Derisi Toniği
 
Doa kozmetik “Molecules” olarak saç bakım ürünlerini yeniden yapılandırdı. Bu saç derisi toniği ise yaklaşık beş senelik bir ar-ge sonucu olarak tamamen Türkiye şartları göz önüne……

Saç Derisi Toniği

 

Doa kozmetik “Molecules” olarak saç bakım ürünlerini yeniden yapılandırdı. Bu saç derisi toniği ise yaklaşık beş senelik bir ar-ge sonucu olarak tamamen Türkiye şartları göz önüne alınarak tasarlandı. Çünkü özellikle kireçli ve sert sular halkımızın saç derisini kurutup birçok soruna neden oluyor. Molecules saç derisi toniği az miktarda kullanımla, duştan sonra saç derisine, sadece 4 pompa sıkışla bir kullanıcıya 2 ay yetecek şekilde tasarlandı. Asıl amacı kireçli ve sert suların saç derisinde yarattığı tahribatın önüne geçmek.

 

Molecules Saç Derisi Toniği Ne İçin Kullanılır

 

Saç derisi toniği saç derisine duştan sonra sıkılarak, saç derisinde nemlilik sağlarken, çeşme sularında bulunan kireç ve diğer serbest radikallerin etkisini azaltıcı etkiler gösterir. Böylece, saç derinizde oluşan kuruluk nedeniyle saçların dökülmesi, yavaş uzaması, kepek, tahriş gibi durumlara karşı size yardımcı olur. Ürünün bir aylık kullanımı sonrasında etkileri sayesinde vazgeçilmeziniz olacak. Ürünü her duştan sonra 4 pompa şeklinde saç derinize yedirmeniz yeterli.

 

Molecules Saç Derisi Toniği Ne İçerir

 

Saç derisi toniğimizde, MSM (Dimethyl Sulfone) Üre, Pentavitin( Saccharide Isomerate), Sophora Angustifolia Root Extract kullanıyoruz.

 

MSM yani dimethyl sulfone, bir çeşit organik basit kükürt bileşiğidir. Anti oksidan özellikleri vardır. Saç tellerimiz prolin, treonin, lösin ve arginin gibi 18 amino asitten oluşan %95 keratindir ve bu keratin bileşiklerini birbirine bağlayan disülfit köprülerini oluşturan sistein isimli zengin sülfür içerikli bir amino asittir, bu yüzden saç sağlığı için sülfür önemli bir bileşiktir.

Üre oldukça iyi bir nemlendiricidir, saç derinize onun ihtiyaç duyduğu nemliği sağlar.

PENTAVITIN® (Saccharide Isomerate) İsviçre merkezli DSM tarafından üretilen pentavitin, saç derisini uzun süreli nemlendirme özelliği sayesinde deriyi daha nemli turar.

Sophora Angustifolia Root Extract ise kıl köklerinin beslenmesine yardımcı olur.

Tablo: içerikler kısmı tablonun yanında yazılacak

MSM %5

ÜRE %5

PENTAVİTİN %2

Sophora Angustifolia Root Extract %0,1

 İçindekiler/Ingredients: Aqua, *Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Lactate, Dimethyl Sulfone, Urea, Propylene Glycol, Saccharide Isomerate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sophora Angustifolia Root Extract, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

 

Molecules Saç Derisi Toniği Nasıl Kullanılır

 

Toniği sadece saç derinize uygulayınız. Saç derisi toniğini her duştan sonra, toplamda 4 pompa olacak şekilde saç derinizin tepe, arka, sağ ve sol yanlarına birer kere sıkınız. Sonra parmak uçlarınızla saç derinize yediriniz. Toniği fazla sıkmaktan ve aşırı kullanmaktan kaçınınız. 4 pompa hem ürünün daha verimli çalışmasını sağlayacak, hem de aşırı tüketimle kaynakların israf olmasının önüne geçecektir. Unutmayın ki bir ürünü fazla kullanmak çoğu zaman faydadan çok zarar verir.  Tonik durulama gerektirmez.

 

Molecules Saç Derisi Toniği Nasıl Saklanılır

 

Doa kozmetiğin taze kozmetik konsepti içerisinde, orta hassaslıkta bir ürün saç derisi toniği, dolayısıyla üretimi haftalık periyodlarla yapılıyor ve sizden 3 ay içerisinde tüketmeniz bekleniyor. Ürünü buzdolabında 4 derecede muhafaza etmeli ve duş sonrasında saç derinize 4 pompa sıkmalısınız.

Ürünün hamileler, 12 yaş altı çocukların kullanması sakıncalıdır. İstenmeyen etkiler, aşırı kızarıklık, kaşıntı, yanma, batma vb, görüldüğünde kullanımı kesip derhal bizimle irtibata geçiniz.

Kasım 22, 2023
Saç derimi aşırı rahatlattı, mor şampuan falan kullanan biri olarak saç derim aşırı kasinirdi hiç kaşıntı kalmadı hani canınız birşey çeker ya aynen o şekil saç derime sürekli sikasim geliyor öyle bir rahatlatıyor, kepek sampuani ne kadar kötü kokuyorsa tonik o kadar hafif kokuyor gül suyu gibi bir kokusu var ama öyle mevlit gül suyusu gibi değil, ben saç uclarima da sikiyorum keşke mesela bu tip ürünlerde ml seçeneği olsa

Kasım 19, 2023
Doanin saç bakım şampuanı ile kullandım fakat toniğin farkını daha iyi gözlemlemek için bir tonikle kullandım bir toniksiz. Kesinlikle saçı çok daha dolgun gösteren bir etkisi var bence en büyük özelliği ve buklelerimi daha da belirgin yaptığını düşünüyorum. Sadece iki kere kullandım o yüzden tabiiki diğer etkileri için bir süre daha kullanmaya devam etmek gerekiyor fakat bu bariz etkiyi görünce yorum yapmak istedim.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler