Keratinli Saç Maskesi

Keratinli Saç Maskesi
Keratinli Saç Maskesi
  • Stok Durumu: Stok dışı
  • Ürün Kodu: ksb
  • 200,00TL
  • 160,00TL

Molecules Keratinli Saç Bakım Maskesi
 
Molecules keratinli saç bakım maskesi özellikle boyalı, işlem görmüş, yıpranmış, aşırı kuru saçlar için kullanılacak bir ürün. Bu maskeyi diğer maskelerden ayıran ana özellikse……

Molecules Keratinli Saç Bakım Maskesi

 

Molecules keratinli saç bakım maskesi özellikle boyalı, işlem görmüş, yıpranmış, aşırı kuru saçlar için kullanılacak bir ürün. Bu maskeyi diğer maskelerden ayıran ana özellikse aslında bir bakım ürünü olması. Çünkü içerisinde %10 oranında hindistan cevizi yağı, shea butter, keratin, panthenol (b5 vitamini), Tocapherol (e vitamini), Isopentyldiol, Sorbitol, Rep'Hair® ( Behenyl/Stearyl Aminopropanediol Esters), Silsoft™ CLX-E (Polysilicone-29) gibi içeriklerle formüle edilmiştir.

Tablo: içerikler tablonun yanında yazılacak

Hindistan cevizi yağı %8

AC-Plant Keratin PF %5

Silsoft™ CLX-E %5

İsopentyldiol %5

Sorbitol %5

Shea butter %2

Tocapherol %2

Panthenol %2

Rep'Hair® %0,4

 

Molecules keratinli maske yıpranmış, boyalı, aşırı kuru saçların daha canlı ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bunun için patentli içerikler kullanır, doa kozmetiğin şeffaf ürün politikası gereği, üründeki tüm aktif içeriklerin hammadde oranları ve tedarikçileri sizinle paylaşılır. Üründe kullanılan içeriklerin daha detaylı anlatımı ve içeriklerde yapılan etkinlik sayfalarının linkleri aşağıda paylaşılmıştır.

İçeriği: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Isopentyldiol, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Cetrimoniumchloride, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dipropylene Glycol, Polysilicone-29, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Ceteareth-25, Behenyl/Stearyl Aminopropanediol Esters, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Amodimethicone, C11-15 Pareth-7, Laureth-9, Glycerin, Trideceth-12, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

 

Molecules Keratinli Maske Ne İşe Yarar

Keratinli maskemiz, yıpranma, kuruluk, boya gibi işlemler sonucu saçlarda oluşan kırılma ve kopmaları önlemek, saçlarınızı daha canlı yapmak için tasarlanmıştır. Bunu yapısında bulunan %10 bitkisel yağa ek olarak

Rep'Hair® Fransız Solabia grubun tescilli içeriğidir. Bu içerik seramide benzer yapısıyla saç korteksini güçlendirerek saçların daha canlı parlak görünmesine yardımcı olurken saçların kırılma ve kopmalara karşı direncini artırır.

İsopentyldiol Japon Kuraray firmasından tedarik edilir, saçların daha canlı olmasını sağlayarak, %5 sorbitol ile birlikte kullanıldığında saç nemini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca saçların kırılmasını, kopmasını ve elektriklenmesini önlemeye yardımcı bir maddedir.

Silsoft™ CLX-E ABD Momentive firmasının tescilli içeriğidir. Bu içerik saçın daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Ayrıca saçlardaki elektiriklenmeyi ve kurumayı daha azaltmaya yardımcı olan yeni nesil suda çözünebilen ve rahatça arınan ve saçta birikmeyen bir silikondur.

AC-Plant Keratin PF ABD Active Concepts firmasının tescilli içeriğidir. İçeriğinde bulunan bitkisel keratinlerle saçların daha nemli ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı ve Shea Butter saçlarınıza yağ bakımı yapmanızı sağlar. Saçlarınıza yağ bakımı yaparak saç tellerinizin kurumasını, çatlamasını ve kopmasını azaltırsınız.

Panthenol yani b5 vitamini saçların daha pürüzsüz olmasına yardımcı olurken saçların nem dengesini korumaya ve daha az elektriklenmesine yardımcı olur.

Tocapherol yani e vitamini anti oksidan bir vitamindir, saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

 

Molecules Keratinli Maske Nasıl Kullanılır

 

Molecules keratinli maskenin esas amacı saçlarda yıpranma, boya ve ısıl işlemler sonucu oluşan kuruma, kopma ve cansızlığın azaltılmasını amaçlar. İçeriğindeki aktif malzemelerin saça iyi nüfuz etmesi için duştan önce kullanılmalı ve saçta olabildiğince fazla bekletilmelidir.

Molecules keratinli maskeyi ilk defa kullanacak tüketiciler ilk üç uygulamayı birer gün arayla yapmalı, sonrasında ürünü haftada bir kullanmalılar.

Molecules keratinli maskeyi kuru saçlarınızı suyla hafifçe nemlendirerek, bir tam dolu yemek kaşığı kadar uygulayınız. Bu oran yaklaşık olarak 25 ml’ye denk gelir, eğer saçlarınız çok uzunsa iki yemek kaşığı veya aşırı kısaysa yarım yemek kaşığı kullanabilirsiniz.

Keratinli maskeyi hafif nemli saça sürdükten sonra bir tarak yardımıyla saçlarınızı tarayarak tüm saça iyice yediriniz. Bu yedirme işleminden sonra bir fön makinesi yardımıyla saçlarınızı kurutun. Asla yüksek ısı, maşa vb uygulamayın. Saçınızı fön makinesiyle kuruturken saçınızın ısısını 40 derece olmasını amaçlıyoruz, bu ısınma ürünün saç tellerinize çok iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır. Böylece ürün içerisindeki aktif maddeler saç tellerinizde gerekli onarımı yapacaktır.

Maskeyi uygulayıp kurttuktan sonra 12 saat kadar bekletmeniz faydanıza. Bizim tavsiyemiz geceden yapacağınız uygulamanın sabah yıkanarak sonlandırılması. Sabah saçınızı yıkamadan önce saçlarınıza bolca saç kremi sürerek duşa girmeniz ve sonrasında normal yıkama yapmanız. Ama vaktiniz dar ve kısıtlıysa 30 dakika bekleterek de kullanabilirsiniz.

Maskeyi ilk defa kullanacak tüketiciler üç yıkama öncesi bir gün arayla maske uygulamasını yaparsa, sonrasında haftada bir bu bakım uygulamasını yapabilirler, maske saçlarınızı canlandırdığında veya saçlarınızda aşırı bir işlem ve problem yoksa uygulama sıklığını iki haftada bire düşürebilirsiniz.

 

Molecules Keratinli Maske Nasıl Saklanır ve Son Kullanma Tarihi Nedir

 

Molecules keratinli maske içeriği gereği, taze tüketim ürünü değildir, bu yüzden stoklu alım yapabilir, uzun yıllar saklayabilirsiniz. Maskenin özel bir saklanma koşulu yok, ancak ağzı kapalı şekilde güneş görmeyen bir yerde çocuklardan uzak biçimde saklamanızı tavsiye ederiz.

 

https://activeconceptsllc.com/wp-content/uploads/2022/10/20624PF-ACPlantKeratinPF-NewTechnicalDataSheet-v3.pdf

https://www.momentive.com/docs/default-source/productdocuments/silsoft-clx-e-conditioning-agent/silsoft-clx-e-marketing-bulletin.pdf

https://www.kuraray.eu/fileadmin/product_ranges/isopentyldio/downloads/IPD_in_Hair_care_final_end.pdf

https://www.solabia.com/Produto_21,1/Cosmetics/RepHair.html

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler