Hakkımızda

Doa kozmetik firması 2010 yılında doğal kozmetik üretimi yapmak üzere Ankara’da faaliyetine başladı yapılan araştırma ve çalışmalar Doa ürünlerini açığa çıkardı. Doa markası, kendi alanlarında uzman kişilerin bir araya gelmesiyle doğaya ve insana katkı sunmak adına oluşturulmuştur. Doa’nın fiyat politikası ve erişebilirlik ilkesinin kaynağı bu birlikteliktir.


Erişebilirlik:


Günümüzde hızla artan nüfus beraberinde mal ve hizmet talebini arttırmıştır. Artan taleple birlikte, ürünler en ucuz hammaddeler ve kolay tekniklerle üretilmeye başlanmıştır. Ucuz ve kimyasal hammaddelerle üretilen ürünlerin insan sağlığına olumsuz etkisini bilen tüketiciler doğal hammaddelerle üretilen ürünleri tercih etmeye başladıkça, doğal ve organik pazarlar doğdu. Çoğu zaman doğallıkla bile alakası bulunmayan ürünler bu pazar ve pazarlama kanallarında, normalin 5 misli fiyatına satılmaya başlamıştır. Doa kozmetik kaliteli kişisel bakımın her insanın hakkı olduğuna inanır. Kaldı ki üretim maliyeti belli olan ve amacı kozmetik bakım olan mamüllerin, reklam tanıtım ve pazarlama çalışmalarıyla 20-30 hatta 50 katı fiyatlara insanlara satılmasına karşı çıkar. 

Doa kozmetik kadınların birer güzellik objesine döndürülmesine, kadın bedeni üzerindeki sömürüye karşıdır. Kadınlara dayatılan tek tip güzellik ve gençlik algısına ve bu algıyı oluşturmak için yapılan abartılı tanıtım ve reklamlara DOA karşı çıkar. 


Doa olarak bizler, en doğal metotlarla ürettiğimiz ürünlerimizi en uygun fiyatlarla size sunmaktayız. Ürünlerimize, sadece satın alım gücü yüksek kesimlerin değil, her toplumsal kesimden insanın ulaşmasını hedeflemekteyiz Doa kozmetik, ürünlerinde insan ve çevreye zararlı hammaddeleri kullanmamaktadır. Doğal ve yenilenebilir kaynaklardan temin edilen hammadde ve ambalajlarıyla, insana ve çevreye minimum zarar felsefesiyle üretimini gerçekleştirmektedir.


Bu amaç doğrultusunda:


Doa ürünleri, doğal bitki yağları,vitaminler, asitler,  ve ileri kozmetolojik hammaddeleri kullanılarak, mümkün olan en doğal malzeme ile üretilmektedir.

Doa vegan bir markadır ürünlerinde hayvansal hiç bir hammadde kullanmamaktadır

Doa başta bitkisel sabun, şampuan, katı parfüm ve krem çeşitleri olmak üzere yüzlerce farklı ürünle size ve sevdiklerinize doğanın tazelik ve canlılığını aktararak, sizleri doğadan gelen güzellikle tanıştırmayı hedeflemektedir.


Doa ürünleri çevreye gösterdiği duyarlılığı, dünyamızı paylaştığımız diğer canlılara karşı da göstermektedir, ürünlerimizde trans ve hayvansal yağlar kullanılmamaktadır. 

Doa ayrıca seçim hakkı bulunmayan hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik araştırmalarına da karşıdır.

Doa ailesi, kendi gösterdiği çevre duyarlılığını, siz sayın kullanıcılarından da beklemektedir, duyarlılığınızı maksimum geri dönüştürülebilir malzemeyle üretilen boş ürün ambalajlarımızı çöp yerine geri dönüşüm noktalarına bırakarak, gösterebilirsiniz.


Bize ulaşabileceğiniz bazı sosyal medya hesaplarımız ve hakkımızda yazılan yazılara ulaşabileceğiniz bazı linkler şunlar.
Facebook : https://www.facebook.com/doakozmetik
Twitter : https://twitter.com/doakozmetik