Susam Yağı

Susam Yağı
Susam Yağı
Susam Yağı
Susam Yağı
Susam Yağı
Susam Yağı
Susam Yağı
  • Kargo: Ortalama 10 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: suy
  • Marka: doa
  • 85,00TL

Susam Yağı (30 ml)
 
Çeşili bakımlar için kullanılabilecek 0 saf ve ekstra kalitede yağdır. 
 
Susam
 
Susam bitkisel familya olarak Pedeliaceae familyasından……

Susam Yağı (30 ml)
 
Çeşili bakımlar için kullanılabilecek 0 saf ve ekstra kalitede yağdır. 
 
Susam
 
Susam bitkisel familya olarak Pedeliaceae familyasından gelmektedir. Ana vatanı Afrika olan bir bitki türü olmakla beraber, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin sıcak bölgelerinde tarımı yapılmaktadır. Susam bitkisi tohumlarını kapsül meyvelerinin içinde bulundurur ve bu kapsüller çok sayıda tohum bulunur. Genelde yağı için yetiştirilmekle birlikte, tahin susam dan yapılmaktadır. Ayrıca susam simit ve çörek üzerine konularak hoş bir tat sağlamaktadır. Susam oldukça lezzetli bir baharattır.
 
Susam Yağı
 
Özellikle Uzak doğu ve Asya’da oldukça popüler olan bir yağdır. Aynı zamanda bilinen en eski bitkisel yağdır. E, A ve B kompleks vitaminleri içerir. Mineral olarak demir ve kalsiyumca zengindir. Susam yağı, bilinen en iyi taşıyıcı yağdır, bu özelliği sayesinde esansiyel yağların ve diğer yağların, ihtiyaç oranında karıştırılmasını sağlamaktadır.
 
Geleneksel olarak bir çok bakımda kullanılmaktadır. susam yağı kullanımı bir çok bakım için çok önemlidir. Susam yağı faydaları geleneksel bir boyuttadır. Uzun yıllara dayanan gözlemler sonucu susam yağı faydaları şu şekilde sıralanmıştır. 
 
Özellikle kuru ciltlerin nemlendirilmesinde çok etkili bir yağdır.  Susam yağı bütün masaj yağlarının temelidir, bilinen en iyi masaj yağlarından birisidir.
 
Susam Yağı Hint Yağı ve Badem Yağı ile karıştırılarak kaş ve kirpik bakımında kullanılmaktadır. Saç bakımında da kullanılmaktadır, susam yağının dökülen saçlara iyi geldiği bilinmektedir.
 
Tırnak bakımında kullanılarak, tırnakların korunması sağlanmaktadır, özellikle aseton uygulamasından sonra sürülecek susam yağı, el ayak ve tırnaklara iyi bir bakım sağlamaktadır.
 
Güneşlenme işleminden sonra alınan duşun ardından birkaç damla susam yağıyla masaj yapılan cildin korunması sağlanır ve güneş yanığı etkilerini en az indirilir.
 
Susam yağı asit oranları şu şekildedir.
 
 
Yağ Asidi    Oran       
Oleik    % 45       
Linoleik    % 40       
Palmitik    % 10       
Stearik    % 4       
Linolenik    % 0,5       
Palmitoleik    % 0,5     
 

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler