Retinol Set 1

Retinol Set 1
Retinol Set 1
  • Kargo: Ortalama 10 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: kamp1
  • Marka: doa
  • 225,00TL

Retinol 0,05 20 ml krem
Retinyl Palmitate 0,025 serum 20 ml
L Ascorbic acid serum 10 ml
 
Yaptığınız bütün bakımları size unutturacak bir bakım seti ile karşınızdayız. Üçlü bakım……

Retinol 0,05 20 ml krem

Retinyl Palmitate 0,025 serum 20 ml

L Ascorbic acid serum 10 ml

 

Yaptığınız bütün bakımları size unutturacak bir bakım seti ile karşınızdayız. Üçlü bakım seti cilt yaşlanmasına ve kırışıklıklara karşı önleyici bir bakım olarak tercih edilmelidir. 25 yaş üzeri kişilerin kullanımı uygundur.

 

Sette iki farklı a vitamini türevi ve saf c vitamini vardır. Retinyl palmitate, cildinizde en çok bulunan retinol türevidir, büyük moleküler yapısı gereği ciltte tahrişe neden olmayan bir a vitamini türevidir, cildinizde daha çok anti oksidan bakım yaparken, skualen içeriğiyle birlikte ciltteki kurumayı azaltıcı etki gösterir.

 

Kuvvetli anti oksidan ve anti aging bakımlar cilt için oldukça etkili sonuçlar verecektir. Ancak ürünleri az miktarda kullanmaya, buzdolabında muhafaza etmeye ve taze tüketmeye özen verilmelidir. Anti oksidanlar fazla kullanılırsa prooksidana dönüşebilir. Bir çok cilt bakımında yapılan en büyük hata da budur. Çünkü tüketici çok fazla ürün kullandığında veya fazla sürdüğünde daha iyi olduğunu düşünse de, aslında mikro bakımlar daha etkilidir. Yemekteki tuz gibi düşünün, ideal tuz oranı lezzete lezzet katarken, aşırı tuz yemeği yenilmez kılar. Ürünleri taze tüketmeye mikro alanlarda deneyerek kullanmaya, herhangi bir sorunda kullanımı bırakıp bizimle iletişime geçmeniz önemli, çünkü gerçek anlamda anti oksidan ve etkili bir bakım yapacaksınız.

 

Nasıl Kullanılmalı

 

l ascorbic acid serum her akşam cilt yıkadıktan hemen sonra 2-3 damla olacak şekilde tüm cilde sürülmelidir.

pazartesi- cuma günleri retinol krem bir mercimek tanesi tanesi kadar alın, bir mercimek tanesi, sağ yanak ve çene, bir mercimek tanesi kadar sol yanak ve çevresine gece yatmadan önce uygulanmalı

salı-çarşamba- peşembe günleri retinyl palmitate serum 2-3 damla kadar gece yatmadan önce tüm cilde uygulanmalı.

 

l ascorbic acid serum ile retinol arasında 3-4 saat zaman bırakılmalı. Cildinizi akşam saat 19-20 gibi veya daha erken yıkıyorsanız. retinolu uyumadan önce 22.00-24.00 arası uygulayabilir, üzerine biraz nemlendirici sürebilirsiniz.

retinol bakımla birlikte retinyl palmitate bakımını kombine etmek ve bunları c vitamini ile birleştirmek cildinizde çok hızlı ve olumlu dönüşümler gösterir. Ancak bu bakımlarda ürünleri çok az sürmeniz gerektiğini asla unutmayın. Anti oksidanlar aşırı kullanıldıklarında pro oksidana dönüşür. Doa kozmetik taze kozmetik sattığı için ürünlerinin anti oksidan seviyeleri çok yüksektir. Dolayısıyla diğer kozmetik ürünler gibi, öyle 4-5 damla veya daha fazla sürerseniz fayda değil zarar görürsünüz. Unutmayın her şey ince bir dengedir.

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15767769/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5605218/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3977527/

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler