Pirinç Kepeği Yağı

17,50TL

Stoklu
17.50 TRY

Pirinç Kepeği Yağı    Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf pirinç kepeği yağıdır.   Rice bran oil olarak da bilinen pirinç kepeği yağı yoğun fitoserol ve tokaferol (e vitamini) kaynağıdır. Antioksidan yağlar içerisinde en zengin yağlardan birisidir. Anti-aging özellikleri tüm dünya…

Pirinç Kepeği Yağı 
 
Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf pirinç kepeği yağıdır.
 
Rice bran oil olarak da bilinen pirinç kepeği yağı yoğun fitoserol ve tokaferol (e vitamini) kaynağıdır. Antioksidan yağlar içerisinde en zengin yağlardan birisidir. Anti-aging özellikleri tüm dünya kadınları tarafından bilinmektedir. Ayrıca squalene (skualen) açısından oldukça zengindir. Cildin kalojen üretimini artıran bu yağı pürüzsüz yüzleriyle ün salmış Japon kadınları, ciltlerindeki kalojen üretimini arttırmak, cilt rengini açmak ve aydınlatmak, kırışıklıkları gidermek için yüzyıllardır kullanmaktalar. 
 
Pirinç kepeği yağı yaklaşık olarak şu yağ asitlerini içerir.
 
 
Yağ Asidi    Oran       
Oleik    % 38,4       
Linoleik    % 34,4       
Palmitik    % 21,5       
Stearik    % 2,9       
Linolenik    % 2,2       
Myristic    % 0,6     
 
Pirinç kepeğinde şu maddeler bulunmaktadır, Calcium (kalsiyum), Magnesium (magnezyum), Phosphorus (fosfor), Zinc  (çinko), Thiamine ( B1 vitamini), Riboflavin ( B2 vitamini), Niacin ( B3 vitamini), Tocopherols (e vitamini), Squalene.
 
Pirinç Kepeği Yağı Faydaları
 
Pirinç kepeği yağı saç ve cilt bakımında oldukça faydalı bir yağdır. Kuru ve yıpranmış boyalı saçların bakımında ve cilt bakımında oldukça faydalı bir yağdır. Pirinç kepeği yağı;
 
Cilt bakımında oldukça faydalıdır, özellikle güneşe bağlı oluşan lekelerin bakımında kullanılabildiği gibi güneşlenme sonrası iyi bir dinlendirici yağdır.
 
Saç bakımında boyalı kuru yıpranmış saçlarda oldukça etkilidir. Saçları besleyici özellikleri vardır.
 

Yorum Yaz

Kötü İyi