Pirinç Kepeği Yağı

Pirinç Kepeği Yağı
Pirinç Kepeği Yağı
Pirinç Kepeği Yağı
Pirinç Kepeği Yağı
Pirinç Kepeği Yağı
Pirinç Kepeği Yağı
Pirinç Kepeği Yağı
  • Kargo: Ortalama 10 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: pky
  • Marka: doa
5 puan, 3 Değerlendirme
Yorum yap
  • 80,00TL

Pirinç Kepeği Yağı 
 
Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf pirinç kepeği yağıdır.
 
Rice bran oil olarak da bilinen pirinç kepeği yağı yoğun fitoserol ve tokaferol……

Pirinç Kepeği Yağı 
 
Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf pirinç kepeği yağıdır.
 
Rice bran oil olarak da bilinen pirinç kepeği yağı yoğun fitoserol ve tokaferol (e vitamini) kaynağıdır. Antioksidan yağlar içerisinde en zengin yağlardan birisidir. Anti-aging özellikleri tüm dünya kadınları tarafından bilinmektedir. Ayrıca squalene (skualen) açısından oldukça zengindir. Cildin kalojen üretimini artıran bu yağı pürüzsüz yüzleriyle ün salmış Japon kadınları, ciltlerindeki kalojen üretimini arttırmak, cilt rengini açmak ve aydınlatmak, kırışıklıkları gidermek için yüzyıllardır kullanmaktalar. 
 
Pirinç kepeği yağı yaklaşık olarak şu yağ asitlerini içerir.
 
 
Yağ Asidi    Oran       
Oleik    % 38,4       
Linoleik    % 34,4       
Palmitik    % 21,5       
Stearik    % 2,9       
Linolenik    % 2,2       
Myristic    % 0,6     
 
Pirinç kepeğinde şu maddeler bulunmaktadır, Calcium (kalsiyum), Magnesium (magnezyum), Phosphorus (fosfor), Zinc  (çinko), Thiamine ( B1 vitamini), Riboflavin ( B2 vitamini), Niacin ( B3 vitamini), Tocopherols (e vitamini), Squalene.
 
Pirinç Kepeği Yağı Faydaları
 
Pirinç kepeği yağı saç ve cilt bakımında oldukça faydalı bir yağdır. Kuru ve yıpranmış boyalı saçların bakımında ve cilt bakımında oldukça faydalı bir yağdır. Pirinç kepeği yağı;
 
Cilt bakımında oldukça faydalıdır, özellikle güneşe bağlı oluşan lekelerin bakımında kullanılabildiği gibi güneşlenme sonrası iyi bir dinlendirici yağdır.
 
Saç bakımında boyalı kuru yıpranmış saçlarda oldukça etkilidir. Saçları besleyici özellikleri vardır.
 

Eylül 1, 2021
Yağları cilde direk sürmenin olumsuz etkileri olacağını duymuştum. Doğru mudur? Sivilce lekelerim için yüzümü aydınlatması için bu yağı kullanmak istiyorum uygun mu acaba ?
Cevaplar
DOA KOZMETİK MÜMESSİLLİK İTH. İHR. SAN. TİC. LTD ŞTİ. Eylül 2, 2021
ci,ldiniz yağlı ise evet, sürmeniz doğru değil, ve yağlardan büyük beklentiye girmeyin, cildin aydınlatılması için etkisi çok düşüktür

Mart 29, 2021
Merhaba! Internette birçok yerde aloe, gül suyu ve bazı yağları karıştırarak kendi serumumuzu yapabilceğimiz yazıyor. Bu doğru mudur?
Cevaplar
DOA KOZMETİK MÜMESSİLLİK İTH. İHR. SAN. TİC. LTD ŞTİ. Mart 29, 2021
Suyla yağı karıştırabilmeyi başaran mucitler çok ama siz inanmayın. Karışmazlar, karıştıranız da bir işe yaramazlar, bu yağcı şarlatanlara inanmayın

Mart 22, 2021
Buradan macademia, jojoba, baobab vb pek çok yağ denedim yüzüm için, hepsini de sevdim ama bence en mükemmeli bu yağ. Yağlı yağlı olmayan çok hoş bir parlaklık veriyor. Önce termal su, üzerine hyaluranic acid ve en son da pirinç kepeği yağı sürüyorum akşamları.

Mart 21, 2021
Beğenerek kullandığım bir yağ ,ayrıca sürekli farklı ürünler çıkartarak bizi pahalı ürünleri almaktan kurtarıyorsunuz ve içime sinerek alıyorum , teşekkürler

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler