Keratinli Saç Bakım Maskesi

12 Değerlendirme 5 12 123736

50,00TL

Stoklu
50.00 TRY

Keratinli Saç Bakım Maskesi Doa keratinli saç bakım maskesi,boyalı, kuru ve yıpranmış saçlarınızın bakımı için formüle edilmiştir. Maske içeriğindeki keratin, proteinler, vitaminler sayesinde saçınızın ihtiyaç duyduğu nem ve bakım için tasarlanmıştır. Maske içeriğinde yoğun bitkisel yağ kullanılmıştır. Maske yoğun yağ…

Keratinli Saç Bakım Maskesi

Doa keratinli saç bakım maskesi,boyalı, kuru ve yıpranmış saçlarınızın bakımı için formüle edilmiştir. Maske içeriğindeki keratin, proteinler, vitaminler sayesinde saçınızın ihtiyaç duyduğu nem ve bakım için tasarlanmıştır. Maske içeriğinde yoğun bitkisel yağ kullanılmıştır. Maske yoğun yağ içerdiği için duştan önce bakım yapılmalı ve durulanarak kullanılmalıdır. Maske içeriğindeki yüksek yağ oranı nedeniyle durulanarak kullanılır. 

Keratinli Maske Kullanımı

Keratinli saç bakım maskesini duştan yarım saat (30 dakika) önce, saç uzunluğuna göre yeteri kadar maskeyi saçlarınıza uygulayınız. Maskeyi saçlarınıza iyice yedirmeli ve sonrasında nazikçe tarayarak maskenin saç tellerinize iyice nüfuz etmesi sağlanmalısınız. Keratinli maske bir saç bakım ürünü olduğu için saç tellerine uygulanmalıdır, saç derisine sürülmesinde bir fayda veya zararı yoktur. Ancak sarfiyatı arttırmamak için genelde saçın daha hasarlı kısımları olan saç uçları ve diğer boyalı vb. kısımlara bolca uygulanmalıdır. Daha sonra bekleme süresi sonunda duşta saçlarınızı şampuan yardımıyla yıkamalısınız.

Keratinli Maske Uyarılar

Haricen kullanım içindir. Göze temasından kaçınınız. Oda sıcaklığının altında serin ve kuru yerlerde, kapağı kapalı olarak çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

Keratinli Maske İçindekiler

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopentyldiol, Hydrogenated Starch Hydrolysates (sorbitol), Theobroma Cacao Seed Butter (kakao yağı), Cocos Nucifera Oil (hindistan cevizi yağı), Mangifera Indica Seed Oil (mango yağı), Argania Spinosa Kernel Oil (argan yağı), Macadamia Ternifolia Seed Oil (macadamia yağı), Tocopherol (e vitamini), Squalane, Panthenol (b5 vitamini), Sodium Lactate, Sodium Pca, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Phenoxyethanol, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Behenyl/Stearyl Aminopropanediol Esters, Ceteareth-29, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Keratin Bakımı

Keratin bakımı son dönemlerde oldukça popüler olan bir saç bakım metodu. Ancak keratin bakımı özellikle brezilya fönü gibi uygulamalarla karıştırılıyor. Genelde keratin bakımı olarak da adlandırılan brezilya fönü veya kalıcı fön gibi uygulamalar formaldehit ve balmumunun ısı yöntemiyle saça sabitlenmesi işlemidir. Dolayısıyla bu işlemlerde kullanılan peraparatların keratin içermesi, keratinin saçınızda kalıcı bir etki yaratacağı ve saçınızı düzleştireceği anlamına gelmez. Zaten keratinin saç düzleştime gibi bir etkisi yoktur. Dolayısıyla doa keratinli maskeyi saçınıza yüksek ısı yardımıyla uygulamayınız.

Keratin Yüklemesi

Son dönemde popüler olan bir başka uygulama ise keratin yüklemesi denilen uygulamalar. Bu uygulamalardaki ana amaç yıpranmış saç tellerinin keratin gibi proteinler ve çeşitli silikonlarla kaplanması yöntemidir. Doa keratinli maske bu bakımı silikonsuz içeriğiyle yapar, yoğun yağ, vitamin ve proteinlerle birlikte isopentlydiol, sorbitol ve behenyl/stearyl aminopropanediol esters gibi silikon içermeyen maddeler içerdiği için saç tellerinize bakım yapar.

Keratinin Faydaları

Keratin saçınızın yapısını oluşturan bir proteindir, saçınız sülfür yani kükürt bağlarıyla birbirine bağlanmış proteinel yapılardır. Ancak unutmayın ki saçınıza dışarıdan keratin yüklemeniz mümkün değildir. Saçlarınız kıl köklerinde bu yapıyı oluşturarak uzarlar. İnternette keratinin saç uzattığı, saç dökülmesini önlediği gibi bilgiler görürsünüz, hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Keratinli maske veya keratin sürerek saçınızdaki yıpranmayı kısmen düzeltebilirsiniz. Ancak keratin yanmış, yıpranmış saçları eski haline döndürmez, internette veya piyasada satış yapmak için size yapılan aşırı vaat ve tanıtımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Saç botoksu, keratin yüklemesi, brezilya fönü, saç düzleştirme gibi işlemlerle keratinin alakası yoktur, bu işlemleri zararlı bir kimyasal olan formaldehit yapar.

Keratin sadece yıpranmış saçlarınızın kozmetik olarak daha iyi görünmesine yardımcı olarak, koparak dökülmesinin önüne geçer.

Evde Keratin Bakımı

Eğer evinizde keratin bakımı yapacaksanız, keratinli maskeyi saçınızda daha fazla bekletmenizde fayda vardır. Ayrıca maskeyi, doakimya.com sitesinden alabileceğiniz keratin, b5 vitamini ve e vitamini ile zenginleştirebilirsiniz. Yapacağınız bakım için kullanabileceğiniz tarif şu şekildedir.

  • 2 yemek kaşığı keratinli maske
  • 5 ml keratin (doa kimyadaki şişe keratinin yarısı)
  • 2 çay kaşığı b5 vitamini
  • 2 çay kaşığı e vitamini
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Yukarıdaki maddeleri karıştırıp saçlarınızda 1-2 saat bekletin saçınızı yıkayın (saçınızda bir gece beklemesi daha iyi olur. Karışım saçınızda beklerken saçınıza bir bone takmanız ve 10 dakikada bir sıcak havluyu saçınıza tutmanız daha faydalı olacaktır, böylece düşük ısı yaptığınız karışımın saçınıza iyice işlemesini sağlar. Sıcak havlu uygulayarak 1 saat bekletmeniz yetecektir. Bu bakımı yaparken saçınıza kesinlikle maşa ile ısı uygulamayın. Eğer vaktiniz varsa maskeyi saçınızda bir gece bekletebilirsiniz.

Keratin Fiyatı

doa keratinli maskeyi 200 ml 50 tl fiyatla satın alabilirsiniz. Keratinli maskeyi satın almak için yukarıdaki butondan sepete ekleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Kötü İyi