Gül Suyu

Gül Suyu
Gül Suyu
  • Stok Durumu: Ortalama 3 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: gsuyu200
  • Marka: doa
  • 25,00TL

Gül Suyu (150 ml)
 
Çeşitli bakımlar için kullanılabilecek %99 saf ve ekstra kalitede gül suyu.
 
Gül
 
Gül, Rosaceae familyasının Rosa cinsinden güzel kokulu……

Gül Suyu (150 ml)
 
Çeşitli bakımlar için kullanılabilecek %99 saf ve ekstra kalitede gül suyu.
 
Gül
 
Gül, Rosaceae familyasının Rosa cinsinden güzel kokulu bitki türüdür. Anavatanı  olarak uzak doğu bilinse de en meşhur güller, Anadolu ve İran gülleridir. Dünyanın bir çok bölgesinde yetişmektedir. Güzel görünüşü ve kokusu nedeniyle oldukça kıymetlidir. Park ve bahçelerin süslenmesinde kullanıldığı gibi odaları, balkon ve terasları süsler. Kesme ve hediye çiçekçilikte çok talep edilen bir çiçektir.
 
100 farlı türün bulunduğu gül çiçeği 5 ile 15 cm arasında bir büyüklüğe erişir. Gül yapraklarından distile yöntemiyle gül suyu elde edilir, bu suyun defalarca damıtılmasıyla kilosu 12000 avro olan gül yağı çıkarılır. Parfüm endüstrisinin vazgeçilmezinden olan gül yağı oldukça kıymetlidir.
 
Gül Suyu
 
Gül suyu gül bitkisinin taç yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen hidrosoldür. Parfüm sanayisinin gül yağına olan büyük ilgisi nedeniyle gül suyu, yan ürün durumunda bulunmaktadır. Gülsuyu hamur işi ve lokum yapımında da kullanılır.
 
Gül suyu özellikle cilt bakımlarında kullanılır. Kullanıcıları tarafından aktarılan ve gelenekselleşmiş kanı ve  tecrübelere göre, gül suyu özellikle cilt lekeleri, cilt kırışıklıklarına ve gözaltı morluklarına karşı oldukça etkilidir. Bilinen en iyi toniklerden biri olan gülsuyu ile yüz silindiğinde cildi oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Kil maskesi gibi bir takım bakımlarda çoğunlukla saf gül suyu kullanmak daha etkili sonuç vermektedir.
 

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler