Badem Yağı

35 Değerlendirme 5 35 20227

10,00TL

Stoklu
10.00 TRY

Badem Yağı doa badem yağı cildiniz ve saçlarınıza kullanabileceğiniz çok amaçlı bir bakım yağıdır. Kullanımı: Cildinizde veya saçlarınızda bakım yapmak istediğiniz bölgeye yeteri kadar badem yağı sürerek kullanabilirsiniz. Uyarılar: Haricen kullanım içindir. Göze temasından kaçınınız. Oda sıcaklığının altında serin ve…

Badem Yağı

doa badem yağı cildiniz ve saçlarınıza kullanabileceğiniz çok amaçlı bir bakım yağıdır.

Kullanımı: Cildinizde veya saçlarınızda bakım yapmak istediğiniz bölgeye yeteri kadar badem yağı sürerek kullanabilirsiniz.

Uyarılar: Haricen kullanım içindir. Göze temasından kaçınınız. Oda sıcaklığının altında serin ve kuru yerlerde, kapağı kapalı olarak çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

İçindekiler: prunus amygdalus dulcis oil (sweet almond oil)

Badem

Badem, gülgillerin alt familyasından meyvesi yenebilen küçük bir ağaç türüdür. Badem bu ağacın meyvesidir. Badem tohumlarında az miktarda protein, demir ve kalsiyumla birlikte yüksek oranda yağ bulunur. Badem kuruyemiş tüketimi, şekerlemeler ve yağı için üretilmektedir.

Badem Yağı Nedir

Badem yağ olarak acı badem yağı ve tatlı badem yağı olarak ikiye ayrılır. Dünyada en çok kullanılan yağ tatlı badem yağıdır. Dünyada en çok badem yağı, ABD, İspanya, Tunus, Fas, İran ve İtalya'da badem ve badem yağı üretimi vardır. Tatlı badem yağı, çok önemli bir e vitamini kaynağıdır. Ayrıca Badem yağının yapısında kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, potasyum ve çinko bulunmaktadır. Sitede şu an satışta bulunan ürün tatlı badem yağı'dır, yani sağdan soldan tatlı badem yağı diye duyduğunuz şeyle badem yağı aynı şeydir. Acı badem yağı esansiyel bir yağ olup zehirlidir.

Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf badem yağının yapısı hafif sarı renkte olur. Özellikle piyasada satılan bir çok yağın sahte olduğunu unutmayın. Orjinal badem yağı kokusuz olup, çakmak tuttuğunuzda yanmaz, özellikle saç bakımı için satılan bir çok yağın çakmakla yanıp yanmadığını kontrol ediniz, eğer yağ yanıyorsa saf değildir. Ayrıca saf badem yağının arka etiketinde içerik bilgisi olarak sadece prunus amygdalus dulcis oil yazmalıdır. Badem yağı başta kirpik bakımı, kaş bakımı, saç bakımı, sakal bakımı, bıyık bakımı, cilt bakımı gibi bakımlarda kullanılmaktadır.
 
Tatlı Badem yağı asit oranları şu şekildedir.

Badem Yağının Yaklaşık Asit Değerleri

Oleik Asit %68
Lİnoleik Asit %25
Palmitik Asit %4
Stearik Asit %1
Lİnolenik Asit %1
Palmitoleik Asit %1


Badem Yağı Faydaları

Çeşitli kaynaklarda badem yağının haricen, yumuşatıcı, yara bakımı, yanık bakımı ve saçları gürleştirici olarak kullanıldığı bildirilmektedir. Badem yağının faydaları noktasında en çok saç bakımı ve kaş kirpik bakımında yararlanılmaktadır. Badem yağı saça uygulanabilen bir saç bakımı yağdır, saçlarda kırık oluşumunu engelleyici, besleyici, saç uzatıcı koruyucu ve nemlendirici olarak saç bakımında kullanılmaktadır.
 
Karın, bel, basen ve kalça kısmında oluşan cilt çatlaklarının oluşmasını engelleyici, cilt besleyici, deri onarıcı, koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici olarak cilt bakımında badem yağından faydalanılmaktadır.
 
Kaşları küsmüş ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesinin çok başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Kirpiklerin bakımında da kullanılmaktadır. Badem yağı haricen uygulandığında, saç, sakal ve bıyıkların daha gür ve sağlıklı olmasını sağlar. 

Ayrıca Badem yağı otomobil konsolu bakımı, deri ayakkabı bakımı, çanta bakımı, ne bakımı, davul-tef-darbuka-bendir gibi müzik enstrumanlarının bakımında da faydalıdır.

Badem Yağı Nasıl Kullanılır

Badem yağı saf kullanılabileceği gibi diğer yağlarla karıştırılarak da kullanılan bir yağdır. Başlıca kullanım alanları şunlardır. Badem yağını kullanırken mümkün mertebe az kullanmaya özen göstermelisiniz. Çok yağ kullanmak çok iyi bakım yapmak anlamına gelmez. Badem yağını göz makyajı temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Bir çok makyaj temizleyici aslında geri yağlandırcıdır, bu yüzden yağlar iyi bir makyaj çıkarıcıdır.

  • saç bakımı
  • cilt bakımı
  • kaş bakımı
  • kirpik bakımı
  • sakal bakımı
  • bıyık bakımı
  • tırnak bakımı
  • el ve ayak bakımı

Badem Yağı Bakımı

Badem yağı bakımını gece yapmanız oldukça faydalıdır. Özellikle cildinize gündüz yağ sürmekten kaçınmalısınız. Cilt bakımında badem yağı kullanırken, akşamları 1-2 damla badem yağını cildinize nazikçe uygulamanız oldukça faydalı olacaktır. Saç bakımında badem yağı kullanacaksanız, Badem yağını biraz ısıtmanız ve saçlarınıza sürmeniz daha faydalıdır. Ayrıca saçlarınıza badem yağı sürdüyseniz duşa girmeden önce saçınıza bolca saç kremi sürmeniz gerekiyor, saçınıza sürdüğünüz krem saçınızdaki yağı emecek ve fazla yağı saçınızdan arıtmanız çok daha kolay olacaktır.

Badem Yağı Efsaneleri

Badem yağı için internet veya diğer online kaynaklarda bir çok saçma sapan bilgi yer alıyor. O yağdan üç damla, bu yağdan beş damla karıştırınca çok daha iyi bir yağ elde etmiyorsunuz, bu tarz yağların karışımı tariflerini veren şarlatanlardan uzak durun. Bir çok tohum yağının yapısı birbirine yakındır, dolayısıyla 30 farklı yağı karıştırmak çok iyi yağ elde etmeyeceği gibi çok iyi bakım da yapmış olmazsınız.

Ayrıca sedef, egzama, seboreik dermatit, yara, yanık, sakal çıkarıcı, bıyık çıkarıcı, saç çıkarıcı gibi tanıtımlarla ona deva buna şifa gibi yapılan anlatımlara ve şarlatanlara pirim vermeyiniz. Eğer bir hastalığınız varsa bunu kulaktan dolma veya internetten araştırma ile çözmek yerine muhakkak uzman doktorlardan yardım isteyiniz. Hastalıkğınız yağı, otu kullanarak geçmeyeceği gibi, sizin tedavinizi de geciktirir.

Badem Yağı Fiyatı

doa kozmetik olarak 30 ml badem yağını size 6 liradan satmaktayız. Badem yağı satın almak için yukarıdaki sepeti kullanabilirsiniz.

32 Yorum

aşkın rengi 7 Temmuz, 2014, Pazartesi | Değerlendirme : 5 puan

heryerde badem yağı var ancak içeriğini tam olarak bilemiyoruz hem uygun hem doğal buradan almak daha akıllıca

Nagehan haliloğlu 30 Eylül, 2014, Salı | Değerlendirme : 5 puan

Daha öncede saçım için badem yağlı bir karışım kullanmıştım kokusu biraz rahatsız edebiliyor o yüzden banyodan önce başka yağlarla maske yapıp kullanabilirsiniz

Misafir 20 Kasım, 2014, Perşembe | Değerlendirme : 5 puan

merhabalar, doa kozmetikten saç bakım yağı olarak ve kaş-kirpik bakım yağı olarak kullanmak üzere sırasıyla hint yağı, badem yağı, susam yağı, jojoba yağı, argan yağı ve çörek otu yağı aldım. her hafta hepsinden biraz karıştırıp saç diplerime friksiyon yaparak yediriyorum. birkaç saat bekletip yıkıyorum. sonuçlar ortalama 3 ay sonra kendiini gösterir. ancak şimdilik çok memnunum. aynı karışımı kaç ve kirpiklerime de akşamları uyguluyorum. tavsiye ederim.

Cansel ÇEKİŞ 2 Ocak, 2015, Cuma | Değerlendirme : 5 puan

Her akşam temiz kirpiklerime kulak çubuğuna badem yağını alıp kirpiklerime uyguluyorum. Makyaj ile birlikte yıpranan kirpiklerimi koruyor, gürleştiriyor ve uzatıyor. Haftada en az 2 gün makyaj yapmıyor ve kirpiklerimi dinlendiriyorum tabiki. Şiddetle tavsiye ediyorum saç diplerime uygulayıp bir saat öyle bekleyip şampuanla yıkıyorum. Saçlarada çok iyi geliyor...

Tekin Tek 10 Şubat, 2015, Salı | Değerlendirme : 5 puan

badem yağı acımı tatlımı doa kozmetikten aldıgım acaba

nida sahin 12 Şubat, 2015, Perşembe | Değerlendirme : 5 puan

badem yağını kaşım ve kirpiğim için kullanıyorum besliyor ve gürleştiriyor.

Misafir 22 Şubat, 2015, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

Kaş ve kirpiklerimin çok döküldüğü bir zaman almıştım. Düzenli bir kaç hafta kullandım fakat dökülmeleri durdurmadı. Hatta sanki daha fazla dökülüyorlar gibi hissettim. Bu yüzden saç bakım yağı olarak kullanıyorum artık. Belki herkes için aynı etkiyi vermiyordur. Ama uygun fiyatlı olduğu için deneme şansımız oluyor. O yüzden teşekkürler doa kozmetik.

sena karazlı 2 Mart, 2015, Pazartesi | Değerlendirme : 5 puan

Hint yağıyla karıştırıp kirpiklerinize uygulayın... Farkı hissedeceksiniz :))

Misafir 23 Mayıs, 2015, Cumartesi | Değerlendirme : 5 puan

1 yemek kaşığı shea yağı ve 1 çay kaşığı balmumunu (aktarlardan alabilirsiniz) benmari usulü eritip içine iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 ampul E vitamini(eczaneden alabilirsiniz) katıp tahta bir kaşıkla(ben 2 kürdanla karıştırdım, kaşığa bulaşanlar ziyan olmasın diye) karıştırın. cam bir kaba aktarıp ya da işlemi yaptığınız cam kapta soğumasını bekleyin. inanılmaz güzel bir cilt kremi oluyor. ölçüleri değiştirebilirsiniz ancak kesinlikle balmumunu artırmayın. çok katı oluyor ve sürülmüyor. verdiğim ölçülerde 50 ml krem oluyor.

şebnem bingöl 24 Mayıs, 2015, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

saçlarım için yaptığım maskede kullanıyorum saç uçlarımı canlandırıyor

Selda Aydın 14 Temmuz, 2015, Salı | Değerlendirme : 5 puan

Son zamanlarda kirpiklerim ve kaşlarımda dökülmeler başladı. Özellikle kaşlarımın arasında seyrelmeler meydana geldi. Badem yağını hint yağı ile eşit oranda karıştırarak kullanmaya başladım bugün. Bir ay düzenli olarak kullandıktan sonra gördüğüm etkiyi sizlere aktarırım.

sena mnrc 29 Temmuz, 2015, Çarşamba | Değerlendirme : 5 puan

Badem yağı her evde bulunması gereken bir yağ bence . Hint yağı ile birlikle bir kapsülde e vitamini ile beraber kirpik için muhteşem bir üçlü oluyor . 2 ay boyunca yatmadan yarım saat önce bir kapsül e vitaminini boş bir kapaklı şişenize kırın sonra 4 tatlı kaşığı badem yağı aynı şekilde 4 tatlı kaşığı hint yağını içine aktarın ve etkisini kullandığınız süre içerisinde gösterecektir . Bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedim :)

zeynep başar 30 Temmuz, 2015, Perşembe | Değerlendirme : 5 puan

kargo hızından ve paketlemeden dolayı teşekkür ederim..

Selda Aydın 30 Ağustos, 2015, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

1,5 aydır akşamları (bazı akşamlar atladığım oldu) kaş ve kirpiklerimde hint yağı ile badem yağı karışımını kullanıyorum. Kirpiklerimde bir etkisini gördüğümü söyleyemem ama kaşlarımdaki seyrelmiş yerleri doldurdu.

aysel kurt 15 Kasım, 2015, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

Göz makyajımı çıkarmak için kulllanıyorum. Gayet başarılı. Hem kirpik bakımı yapmamıda sağlıyor. Kipriklerimin uzadığını hissediyorum.

Meltem Kaya 22 Kasım, 2015, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

2. şişemdeyim. Saçıma yağ karışımı yaparken kullanıyorum. Kirpiklerime de arada bakım yapıyor. Gözleri yakmıyor. Seviyorum.

Zeynep AKTAŞ 16 Aralık, 2015, Çarşamba | Değerlendirme : 5 puan

1tane E vitamini kapsülü 1 tatlı kaşığı badem yağı 1 tatlı kaşığı hint yağı Kirpiklerinize haftada 3-4 gün uyumadan önce pamuklu kulak çubuğu yardımıyla bu kürü uygulayın gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.

ceren yılmaz 23 Aralık, 2015, Çarşamba | Değerlendirme : 5 puan

Pazartesi günü badem, hint, susam, hindistancevizi, shea butter ve kakao yağı siparişi verdim ve bugün elime ulaştı. Kargo hızınız ve güzel paketlemeniz için teşekkürler.. Bu karışımı kaşlarım ve kirpiklerim için uygulayacağım. İzlenimlerimi paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler Doa..

Selin Bağdatlı 21 Ocak, 2016, Perşembe | Değerlendirme : 5 puan

Kirpik bakımı için badem yağı almıştım daha önceden ve her kullandığımda gözlerim şiştiği için kullanımı kestim. Belki de sırf badem yağı sürdüğümden böyle bir etki göstermiştir, bilemiyorum. Sonradan kirpiklerim için yine Doa'nın sitesinden "Kirpik Bakım Yağı" aldım ve bir buçuk aydır onu kullanıyorum, gayet güzel de sonuçlar aldım. Artık badem yağını da saçım için kullanırım herhalde. Yine de etkilerin bünyeden bünyeye fark gösterdiğini de unutmamak gerek.

Misafir 12 Şubat, 2016, Cuma | Değerlendirme : 5 puan

kirpik bakımım için almıştım 3 ü bir arada hint yağı badem bid susam yağı ben pek düzenli kullanmadım ama 5 gün düzenli kullandığımda bile makyajımı çıkarttığımda kirpiklerim dökülürdü hiç dökülmedi yada çok nadir düzenli kullanmımda gürleştireceğine de inanıyorum ki zaten etkisini hemen azda olsa gördüm

melis kepil 27 Mart, 2016, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

lütfen stoklarda olmalı artık

mihrican ibiş 22 Mayıs, 2016, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

kaç ml

Misafir 16 Ağustos, 2016, Salı | Değerlendirme : 5 puan

kirpik ve kaş bakımım için kullanıyorum. ayrıca hindistan cevizi yağı ile karıştırıp saç maskesi olarak da kullanıyorum. ilk kullanımdan itibaren fark yaratıyor harika...

büşra öztürk 30 Ağustos, 2016, Salı | Değerlendirme : 5 puan

çok gü<<="" div="">

zeynep erkek 21 Kasım, 2016, Pazartesi | Değerlendirme : 5 puan

Ürünün cam şişede olması ve siparişimin özenle paketlenmesi için teşekkürler.

Çiğdem YILMAZ 4 Aralık, 2016, Pazar | Değerlendirme : 5 puan

badem yağı kakao yağı hint yağı Hindistan cevizi yağı ve b5 vitamini karışımı kaş kirpik bakım yağı yaptım. henüz 1 haftadır kullanıyorum ama kaşlarımdaki boşluklar doldu bile:))))

ceylan yıldırım 29 Aralık, 2016, Perşembe | Değerlendirme : 5 puan

urun gonderımı cok hızlı oldu ambalajı desen cok ıyı yapılmıs umarım urundende memnun kalırım

Ayşe Karadaş 29 Aralık, 2016, Perşembe | Değerlendirme : 5 puan

Badem yağını el kremi yerine kullanıyorum hep gece yatmadan önce bi kaç damla sürüyorum elime kollarıma çok memnunm nerde indirimde görsem alıyorum hep tavsiye ederim

Senem Budak 3 Ocak, 2017, Salı | Değerlendirme : 5 puan

Hindistan cevizi yağı ile birlikte almıştım bugün elime ulaştı sabırsızlıkla kullanmayı bekliyorum :)

Misafir 4 Şubat, 2017, Cumartesi | Değerlendirme : 5 puan

Şampuanları içine bir miktar badem yağı ekleyince saçları güzelleştiriyor. Bir şişesi de bayagi gidiyor. Tavsiye ederim kaliteli ve doğal.

Afra Yılmaz 20 Mart, 2017, Pazartesi | Değerlendirme : 5 puan

Hindistan cevizi yağı ve avokado yağı ile aldım üçünü karıştırıp saçlarıma uygulayacağım inşallah sonucu güzel olur

nilay koçak 19 Nisan, 2017, Çarşamba | Değerlendirme : 5 puan

kaş kirpik saç bilumum kılı uzatmak için kullanılabilir

Yorum Yaz

Kötü İyi