Argan Yağı

22,50TL

Stoklu
22.50 TRY

Argan Yağı  30 ml   Çeşili bakımlar için kullanılabilecek 0 saf ve organik argan yağıdır.    Argania spinosa ağacının meyvelerinin çekirdeğinden çıkarılan yemişten elde edilen argan yağı, oldukça özel ve değerli bir yağdır. Argan yağının en önemli özelliği cilt tarafından…

Argan Yağı 
30 ml
 
Çeşili bakımlar için kullanılabilecek 0 saf ve organik argan yağıdır. 
 
Argania spinosa ağacının meyvelerinin çekirdeğinden çıkarılan yemişten elde edilen argan yağı, oldukça özel ve değerli bir yağdır. Argan yağının en önemli özelliği cilt tarafından hızla emilmesi ve nemlendirmesidir. Cilt bakımında bilinen en etkili yağlardan birisidir.
 
Argan Ağacı
 
Argan ağacı (Argania spinosa ) Fas’da bulunan, meyvesinin çekirdeğinden çıkarılan ve oldukça değerli olan yağı için yetiştirilen bir ağaçtır.
 
Argan yağının yağ asit oranları şu şekildedir.
 
 
Yağ Asidi    Oran       
Oleik    % 43       
Linoleik    % 37       
Palmitik    % 12       
Stearik    % 6       
Linolenik    % 0,5     
 
Argan Yağının Faydaları
 
Argan yağı cildi nemlendirir ve kurumaya karşı korur.
 
Ciltteki nem dengesini koruduğu için cildin yaşlanmasını geciktirici etkisi vardır.
 
Ciltteki nem dengesini muhafaza ettiği için kuru ciltleri korur.
 
Yağlı ciltlerdeki yağlanma sorununu azaltır.
 
İşlem görmüş ve kuru saçları nemlendirerek elastikiyet verir, böylece koparak dökülmeleri engeller, saçları besler güçlendirir.
 
Argan Yağının Fiyatı
 
Argan yağımızın neden ucuz olduğu sorusu en çok muhatap olduğumuz soru, haliyle bu yağın uluslararası tedarik fiyatını anlatıyoruz. Argan yağı değerli bir yağdır ancak en nihayetinde altın değildir. Denizada kozmetiğin erişilebilirlik ilkesi (en nitelikli ve doğala, en uygun fiyatla, bütün sosyo ekonomik kesimlerdeki insanları buluşturma çabası) , adil ticarete ( fair trade )  olan desteği, tedarikteki uzmanlığı, nitelikli kadrosunun çalışması ve fiyat politikasıyla bu yağa ulaşıyorsunuz.
 
Sitemize muhtemelen bir arkadaşınızın tavsiyesi veya müşterilerimizin memnuniyet belirten yazıları sayesinde ulaştınız. Dolayısıyla sizin bu markanın ve yağın varlığından haberdar olmanız için biz reklam parası harcamadık, reklam yüzümüz yok ve bu yüzden sizden bunun parasını almıyoruz. Aldığınız yağın ambalaj maliyetlerinin minimum tutulduğunu ve size ambalaj parası ödetmediğimizi unutmayınız.
 
Orijinal Argan Yağı (Organik Argan Yağı)
 
Argan yağı alırken dikkat etmeniz gereken hususları sıralamak istiyoruz
 
1) Argan yağı parfüm gibi kokmaz.
 
2) Argan yağının rengi koyu sarıdır. Asla şeffaf olmaz
 
3) Argan yağının tadı çok acı değildir.
 
4) Argan yağı çok koyu kıvamlı değildir.
 

Yorum Yaz

Kötü İyi