Baobab Yağı

Baobab Yağı
Baobab Yağı
Baobab Yağı
Baobab Yağı
Baobab Yağı
Baobab Yağı
Baobab Yağı
  • Kargo: Ortalama 10 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: bby
5 puan, 1 Değerlendirme
Yorum yap
  • 105,00TL

Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf baobab yağıdır. 30 ml
Baobab
Baobab ebegümecigiller familyasının Afrika ve Asya’nın tropikal bölgelerinde yetişen, yapraklarını döken ağaç türlerinin ortak adıdır. Boyları 30 metreyi bulabilir. Gövde çevresi 30 metreye……

Çeşili bakımlar için kullanılabilecek saf baobab yağıdır. 30 ml

Baobab

Baobab ebegümecigiller familyasının Afrika ve Asya’nın tropikal bölgelerinde yetişen, yapraklarını döken ağaç türlerinin ortak adıdır. Boyları 30 metreyi bulabilir. Gövde çevresi 30 metreye kadar genişler. Bu yumuşak ve süngerimsi dev gövde, bir su deposu görevi yapar.
 
Baobab yağı

Baobab tohumları sağlıklı bir cilt için gerekli olan A, C, D, E, F Vitaminleri ve beta-karoten, amin asitler, tartarik asiti yüksek miktarda içerir. Bu tohumların soğuk presle sıkılması ile baobab yağı elde edilir.

Kuruyan, susuz kalmış, tahriş olmuş ciltleri yatıştıran baobab yağı özellikle saf kullanıldığında daha etkilidir. Baobab yağından birçok krem, serum, losyon yapılmasına karşı hiçbirisi, saf baobab yağının kullanım etkisini vermez. Bu bitkisel yağ nemlendirir, güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Cilt tarafından kolay ve hızla emilir, cildin elastikiyetini arttırır, yaşlanma etkileriyle savaşır cilt dokusunda elastikiyeti ve nemi destekler.

Baobab yağının içerdiği yağ asitleri şunlardır
 
 
Yağ Asidi    Oran       
Oleik    % 30-42       
Linoleik    % 20-35       
Palmitik    % 18-30       
Stearik    % 2-9     
 
Baobab Yağı Faydaları

Baobab yağının bir diğer özelliği cildinizdeki nemi uzun süre muhafaza etmesidir, bu etkisi ve besleyici özellikleri sayesinde baobab yağı sürülen bölgelerde bir ışıltı ve canlılık olur ama bu etkiyi cildinize sürdüğünüz başka yağların parlama etkisiyle karıştırmayın. Baobab yağı, hızla emilir cildinizde ışıltılı bir görünüm bırakmasına rağmen yağlı durmaz. baobab yağının emilme süresi 25-20 saniye arasıdır. Emilimden sonra yağlı görünüm kalmaz.
 

Mart 25, 2021
Gua sha taşiyla 1 gün baobab yağı 1gün üzüm çekirdeği yağı siralamasiyla cilt bakımı sonrası kullanıyorum..Baobab Yarım dk.gibi bir sürede hızlı emiliyor. Cildime dokunduğumda pürüzsüz hissi vermesine bayıldım.. özellikle alın bölgem sivilce izlerinden dolayı pürüzsüz degildi. Sorunu ciddi ölçüde çözdü.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler