Dökülme Karşıtı Saç Şampuanı

2 Değerlendirme 5 2 23229

25,00TL

Stoklu
25.00 TRY

Dökülme Karşıtı Saç Şampuanı  400ml Doa dökülme karşıtı saç şampuanı, sülfatsız içeriği sayesinde saçlarınızı nazikçe temizleyerek saçlarınızın dökülmesinin önlenmesine ve saçlarınızın temizliği için size yardımcı olur. İçeriğindeki B3 vitamini sayesinde saçlarınıza bakım yapar  . Kullanımı: Ürünü bir fındık tanesi kadar…

Dökülme Karşıtı Saç Şampuanı
 400ml

Doa dökülme karşıtı saç şampuanı, sülfatsız içeriği sayesinde saçlarınızı nazikçe temizleyerek saçlarınızın dökülmesinin önlenmesine ve saçlarınızın temizliği için size yardımcı olur. İçeriğindeki B3 vitamini sayesinde saçlarınıza bakım yapar
 .
Kullanımı:

Ürünü bir fındık tanesi kadar saçlarınıza ve saç diplerinize nazikçe uygulayarak köpürtünüz ve bol suyla durulayınız.

Uyarılar:

Haricen kullanım içindir. Göze temasından kaçınınız. Oda sıcaklığının altında serin ve kuru yerlerde, kapağı kapalı olarak çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

İçindekiler/Ingredients:

Aqua, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, *Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Lactate, Polyquaternium-39, Allium Sativum Bulb Extract, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Potein, Hydrolyzed Soy Potein, Hydrolyzed Corn Potein, Lactic Acid, Propylene glycol, Kigelia Africana Fruit Extract, Gingko biloba Leaf Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark , (Vıtamın B5), C12-13 Alkyl Lactate, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone
*Organic Acitve

Şampuan Nedir

Şampuan saç bakımı denildiğinde akla ilk gelen kozmetik üründür. İnsanların saç bakımı ve saç problemleri konusunda en çok beklentiye girdikleri ürün gene şampuandır. Şampuandaki bu beklentiyi gören üreticiler, bir pazarlama aracı olarak aklınıza gelebilecek envai çeşitte şampuan üretmekteler. Oysa şampuanlar yapması beklenen ana işlev, saçlarınızı temizlemek ve daha sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Çünkü şampuanlar genel olarak saç deriniz ve saçlarınızda en fazla 1 dakika beklettiğiniz köpüklü temizleyicilerdir.
 
Şampuan Saç Döker Mi

Bilimsel konuşmak gerekirse hiçbir şampuan, kıl köklerinizin olduğu tabakaya erişebilecek bir yapıda olmadığı için şampuan saç dökmez. Ama bir başka yanlış inanç ise bazı şampuanların saç dökülmesini önlediği noktasındadır, kafanızda 1 dakika bekleyen bir köpüğün saç dökülmenizi önlemesini bekleyemezsiniz. Yaşadığınız saç dökülmesi veya saç dökülmesini durdurma deneyimlerinin çoğu placebo etkileridir. Yani içinde çeşitli bitkiler veya yağların olması bir şampuanı doğal, bitkisel, kaliteli ve etkili yapmaz. 
 
Şampuan İçinde Ne Var

Şampuanlar kabaca sınıflandırmak gerekirse, genelde 4 ana bileşikten oluşurlar. Bunlardan ilki şampuanın köpürmesini ve saçlarınızı temizlemesini sağlayan surfactant (sürfaktan) isimli maddelerdir. Şampuanın ana yapısını sürfaktanlar oluşturur. İkinci gurup maddeler şampuana kıvam veren, karışımın bir arada tutulmasını sağlayan ve köpüğü sabitleyen maddelerdir. Üçüncü gurup maddeler ise saçlarınızın daha yumuşamasını sağlayan ıslak ve kuru taranmasını kolaylaştıran kondisyoner maddelerdir. Dördüncü gurup ise şampuana koku veren, parfüler, renk vermekiçin kullanılan boyalar, saç üzerinde etkileri olduğu iddia edilen bitki özleri, yağları gibi maddelerdir.
 
En İyi Şampuan

Şüphesiz ki en iyi şampuan işini en güzel yapan şampuandır. Bir şampuanı iyi yapan şey saçlarınıza ve saç derinize zarar vermeden en iyi şekilde temizleyerek, saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Şampuanlar saçınızı temizlerken saçınıza zarar vermemeli ve aşındırıcı olmamalıdır. Yani marka ve içerikten bağımsız olarak söylemek gerekirse saçınızın yapısına uyan, saç derisini kurutmayan, saçınızı daha canlı ve parlak gösteren yani kısaca saçınızı daha temiz yapan şampuan en iyi şampuandır.

Bir şampuanın saçınızı ağırlaştırmaması, çabucak yağlanmasını ve kirlenmesini önlemesi gerekir. Şampuanın ana etkisini saçınızı yıkayıp kuruttuktan sonra gözlemlersiniz. Unutmayın ki saçlarınıza sürdüğünüz beş on gram şampuandan sonra saçlarınızı durulamak için yüzlerce litre su kullanırsınız. Genelde ülkemizdeki kireçli ve klorlu sular saçlarınızı ve saç derinizi kuruturlar. Bu yüzden hem temiz su kaynaklarının korunması hem de daha sağlıklı cilt ve saçlar için duş sürelerini kısa tutmanız, saçınızı şampuanlarken suyu kapatarak şampuanı köpürtmeniz hem şampuanın hem suyun israfını önler. Böylece daha sağlıklı ve güzel saçlara kavuşursunuz.
 

Yorum Yaz

Kötü İyi