Anti Aging Serum

Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
Anti Aging Serum
  • Stok Durumu: Ortalama 3 İş Gününde Kargo
  • Ürün Kodu: Anti
  • Marka: doa
  • 40,00TL

ANTİ AGİNG SERUM
  Doa anti aging serumu göz çevresi, mimik bölgesi, alın, kaz ayakları olan bölgelerin yaşlanma karşıtı bakımı ve nemlendirilmesi için üretilmiştir. 27-40 yaş arası kadınların kullanması tavsiye……

ANTİ AGİNG SERUM
 

Doa anti aging serumu göz çevresi, mimik bölgesi, alın, kaz ayakları olan bölgelerin yaşlanma karşıtı bakımı ve nemlendirilmesi için üretilmiştir. 27-40 yaş arası kadınların kullanması tavsiye edilir.

Cilt serumumuzun içeriği şu şekildedir;  İçindekiler / Ingredients:
Aqua, Amorphophallus Konjac Root Extract, Sodium PCA, Sodium Lactate, Niacinamide, Dimethyl Sulfone, Lactic Acid, Acetyl hexapeptide-8, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Ürünü C vitamini serumu ve Hyaluronic Acid serumlarıyla kullanabilirsiniz.

Bir çok kadının korkulu rüyasıdır yaşlanmak. Haliyle yaşlılık belirtisi olan cilt kırışıklıklarıyla mücadele kadınlar için oldukça önemli bir hal alıyor. Bunu yakından bilen kozmetik endüstrisi, her sene sayısız yeni ürünle kadınların karşısına çıkarak kırışıklık kremleri ve serumları satmaktadır. Bunların büyük çoğunluğu deneyenlerce bir işe yaramaz olarak görülüp yeni ürünlere yönelim gerçekleştirilirken, kozmetik markaları yeni ürünler lanse etmeye devam ediyorlar. Peki esasen nedir kırışıklık ?

"Cildimiz, yaşlanma belirtilerini en belirgin olarak yansıtan organdır. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan deri değişiklikleri hem doğal yaşlanma süreci içinde ve hem de çevresel faktörlerin etkisi ile ortaya çıkar. Yaşlanırken deri normal olarak yıpranmaya uğrar, ancak çevresel faktörler özellikle güneş ışınları derideki yaşlanma sürecini arttırır veya hızlandırır. Doğal yaşlanma süreci içinde deride ortaya çıkan en çarpıcı değişiklikler; incelme, kuruluk, kabalaşma, kırışıklık, deri elastikiyetinin azalması sonucu gevşeme ve sarkma, seyrek ve gri saçlar, kahverengi lekeler, iyi veya kötü huylu oluşumların görülme sıklığının artmasıdır. Derimiz sadece estetik bir organ değildir, aynı zamanda vücut ısısını düzenlemek, vücut sıvılarının korunmasını sağlamak, altındaki organları zararlı dış etkilerden korumak gibi çok önemli görevler üstlenmiştir. Bu nedenle yaşlılarda cildin korunması ve bakımı çok önemlidir." (1)
 
Cilt Neden Kırışır

Cildin kırışması çeşitli etmenlerle oluşur bu etmenleri sıralamak gerekirse;
 
kronolojik etki
çevredeki toksik etkenler
solar radyasyon güneş
beslenme ve diyet
büyüme faktörleri
steroid hormonlar
genetik faktörler
mekanik kas hareketleri
Kırışıklıklar yüzeysel kırışıklık ve derin kırışıklık olmak üzere ikiye ayrılır. Yüzeysel kırışıklıklar oluştuktan sonra uzun süreler içinde özellikle güneşten korunmazlarsa solar ışıkların etkisiyle derin kırışıklık olarak karşımıza çıkar.

Derin kırışıklıkların oluşumundaki en önemli etmen mimik hareketleridir. Gülmek gözümüzü kırpmak ve çeşitli hareketlerin sonucu olarak mimik kırışıklıkları oluşur. Yaşlanma ile birlikte derimizin dermis olarak adlandırılan tabakasında kallojen ve elastik lif tabakaları azalarak kırışıklıkların oluşumunda rol oynarlar. Ayrıca dermis tabakasının arasını dolduran ara maddede hyalouronic asit azalmaya başlar bu da cildin kurumasına ve nem kaybetmesine yol açar, kuruma ile birlikte cilt kırışıklıkları artar.

Yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız etmenlerden dolayı cilt yaşlanması ve kırışıklıkları meydana gelir. Yaptığımız uzun araştırmalar ve çalışmalar sonunda bakım için bir cilt serumu üretme çalışmalarımızın sonucu olarak doa anti aging cilt serumunu geliştirdik.

 

1) Prof. Dr. Ayşen Karaduman www.gebam.hacettepe.edu.tr/oneri/DERI_SORUNLARI.pdf

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum YapNot: HTML'e dönüştürülmez!

    Kötü           İyi

Benzer Ürünler