Aranacak Kelime :  
SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ KATI PARFÜMLER SABUNLAR KREMLER BİTKİSEL YAĞLAR Duş jeli ve Yüz yıkama Jeli KOZMETİK DIŞI
  Tüm Reyonlar

  Üye Girişi

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Gerekli Bilgiler

  Güncel Haberler

 
  SORU CEVAP

Şampuanlarınız Organik mi?  Bilge A. Antalya

Eğer doğada bir şampuan ağacı yoksa ki uzun aramalarımıza rağmen biz bulamadık, organik şampuan diye bir şeyin olması mümkün değildir. Adı organik olan birçok şampuanla içeriğimizin aynı hatta daha doğal olduğunu söyleyebiliriz. DOA ürünleri zararlı hiçbir kimyasal madde içermez.

Bitkisel şampuanlar kullandım ama memnun kalmadım, sizin şampuanınızın farkı nedir?   Aylin K. İstanbul

Piyasada bitkisel diye satılan yani, sarımsaklı, defneli, ısırganlı v.b. şampuanlar içlerinde %1 i aşmayan bitki yağı ve yapay esans bulundurur. Bitkisel ve asrın mucizesi diye satılan bu ürünlerin herhangi bir market şampuanından farkı yoktur, hatta kalite olarak düşüktür. Piyasada (marketlerde) satılan şampuanların %95i basit ve ucuz üretime imkan verdiği için SLS SLES ALS ve MLS ile üretilip tuz ile kıvam alırlar, bu maddeler saç derisi ve saça zararlı olduğu bilinen maddelerdir. Dolayısıyla illa ki bitkisel şampuan kullanacam diyorsanız, marketten alacağınız bir şampuana 10 damla bitki yağı karıştırıp, kullanabilirsiniz. DOA şampuan sülfat (SLS SLES ALS MLS), tuz, paraben, CACAMİDE (DEA MEA TEA), DİMETHİCONE (silikon) içermez, hindistan cevizi yağından imal edilen yumuşak temizleyiciler içerir, hem sağlığınızın hem saçlarınızın dostudur. Uygun fiyatı ile bütçenizin dostudur. Şampuanımızın farkını 3. yıkamadan sonra anlayacak ve vazgeçemeyeceksiniz.


Bugüne kadar onlarca dökülmeyi durduracağını iddia eden ürün kullandım, DOA şampuan saç dökülmemizi nasıl durduracak? Ufuk K. İstanbul

Saç dökülmesinin sebepleri sorunuza ışık tutacaktır. Saçlar genelde iki sebepten ötürü dökülürler bunlar  

Genetik saç dökülmesi

Genetik olmayan saç dökülmesi

Eğer saçlarınız genetik olarak dökülüyorsa buna yapabileceğiniz bir şey yoktur. Genetik olmayan saç dökülme sebepleri ise şunlardır.

   Aşırı stres

     Hamilelik ve doğum sonrası

     Mevsimsel saç dökülmesi

     Beslenme bozuklukları

     Hormon bozuklukları

     Kozmetik ürün kullanımı

Hiçbir şampuan veya saç bakım ürününün yukarıda sayılan ilk 5 maddeye yapacak bir şeyi yoktur. Şampuanlar genel anlamda temizleyicidir. İçlerindeki bilmem kaç bitki özü var yalanlarının kafanızda 30 saniye duran bir köpükte saçınıza ve saç derinize yapacağı bir şey olamaz. Dolayısıyla reklam ve pazarlama hilesi olan %100 bitkisel, organik, sloganı sadece ürünü yüksek fiyattan sattırmaya yarar. Sizin saçınıza bir faydasının olmaması doğaldır.

Ancak Kozmetik dökülmeyi önlemek ve zayıf saç tellerini güçlendirmek elinizde. DOA şampuan, sıvı sabun, oto şampuanı, bulaşık deterjanıyla aynı formüle sahip piyasa – market şampuanlarından farklıdır. Bu iddiamızı elinize bir sıvı sabun bir de şampuan alarak içindekiler bölümünü kıyaslayarak görebilirsiniz.

DOA şampuan güçlü kimyasal deterjanlar ve tuz içermediği için, saç derinizi kurutmaz, saç derinizin dostudur. Saç deriniz aşırı kimyasala maruz kalmadığı için harap olmaz ve dökülme problemleriniz en aza iner.


BEN MARKETTEN ALDIĞIM H. ŞAMPUANI KULLANIYORUM MADEM ONLAR BU KADAR ZARARLI O HALDE NEDEN ÜRETİLİYORLAR ve DEVLET NEDEN İZİN VERİYOR.  Hande Ç. İzmir


Piyasadaki şampuanların birçoğu, SLS veya SLESle üretilirler. Bu hammaddelere kimyacıların vizkozite dediği yani kıvam vermek için TUZ (NaCl-Sodyum Klorür) kullanılır. Büyük üreticiler bu şampuanları her seferinde 5-10 ton imal ederler ve yıllarca bozulmasını engellemek için başta Paraben ve Formaldehit olmak üzere çok fazla koruyucu kullanırlar. Piyasa şampuanlarının bu üretim tekniği ve hammaddeleri sıvı sabunla aynıdır. Sıvı sabun 1 lirayken şampuanın 6-7 lira olmasının sebebi, şampuan alımındaki psikolojik durum ve yapılan reklam ve tanıtımın maliyetidir. Yani aradaki farkı ucuz bir malın saçınıza iyi gelmeyeceği düşüncesi ve reklam fiyatı oluşturur. SLS SLES ALES MLS ile üretilen Tuz ile kıvam verilen şampuanların üretim teknikleri oldukça basit ve üretim maliyetleri ucuzdur. 

Devletin izni Sağlık Bakanlığı onayı diye birşey yoktur. Kozmetik ürünler için üretici veya İthalatçı  5324 sayılı Kozmetik Kanunu gereği Sağlık Bakanlığı İEGM (İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğüne) sorumlulukları kendilerine ait olmak üzere ürünler için bildirim dilekçesi verirler. Yani izin yoktur, bir malı üretirken veya ithal ederken bir bildirim formu doldurmanız yeterlidir. Bu form sonrasında bildiriminizde yanlışlık veya eksiklik varsa bakanlık işlem yapar.

Neden kullandıklarına gelecek olursak, üretim tekniği çok kolay olduğu için bu hammaddeleri kullanırlar, yani bir kova ve karıştırıcı yardımıyla gerekli hammaddeleri temin ederek bu ürünleri evinizde sizlerde üretebilirsiniz. 

DOA sülfatsız şampuan, piyasa şampuanlarının 3 katına malolur, kullanılan hindistan cevizi yağından elde edilen hammaddeler özeldir. Ayrıca üretim tekniği diğer şampuanların üretim tekniğinden farklıdır. Biz tuz yerine Xantum Gum (yenilebilir yemek Jölesi hammaddesi) kullandığımız için, tonla üretim yapamayız buna teknoloji elvermez. elimizdeki mikserle 250 kg ürün üretebiliyoruz. Ancak 70 milyon nüfuslu bir ülkeye şampuan satacaksanız bunu Sülfatsız ve Tuzsuz yapmanız neredeyse imkansızdır. O yüzden şampuanların %95i hem ucuz hem de üretimi kolay olan hammaddelerle yapılır. 
 
SABUNLARINIZ ORGANİK Mİ ve NEDEN ŞEFFAF DEĞİL? Ayten A. İstanbul

 

Doa sabunlar, zeytinyağı, hindistancevizi yağı ile hazırlanan  uygun oranlarda soğuk presle imal edilen sabunlardır. soğuk presle hazırlandıktan sonra ürüne ismi verilen bitki yağı imal edilir. Böylece bitkisel yağın etkisinin kaybolmaması sağlanır.

Doa sabun içerisinde, bitkisel yağ, sabun sodası (kostik), su ve tuzdan başka bir malzeme kullanılmaz. Piyasada organik veya doğal diye adlandırılan sabunlarla aynıdır.  Doğal sabun anlattığımız geleneksel metodlarla üretilen sabunlardır. Piyasada satılan şeffaf ve gliserinli sabunların doğallığı tartışmalıdır. Kimyasal sabun bazıyla üretilen bu sabunların büyük bölümü SLS (sodium laurly sülfat) v.b. hammaddelerle üretilen bazların, uygun ısı ile eritilip kalıplara doldurulması ile elde edilir. bu üretim tekniği olarak zahmetsiz ve kolay bir metod olmasına rağmen doğal olma iddiasından uzaktır.

 

SAÇ BAKIM YAĞINIZI BİR İNTERNET SİTESİNDE GÖRDÜM İÇERİSİNDEKİ MADDELER NE İŞE YARAR SAÇIMA NE GİBİ BİR ETKİSİ OLUR?  Melda Ü. İzmir 

 

Saç bakım yağımıza konulan maddeler ve çeşitli kaynaklarda belirtilen etkinlikleri şunlardır.

Hint Yağı: Saç diplerini besler dökülmelere iyi gelir. 

Shea Butter: Saçların krılması sorunlarına iyi gelir

 Zeytin Yağı: Doğal e vitamini kaynağıdır. Saçı besler

 Fındık Yağı: Saç derisine faydalıdır.

 Ayçiçeği Yağı: Yumuşatıcı etkisi vardır

 Defne Yağı: Saç Dökülmelerine iyi gelir

 Isırgan Tohumu Yağı: Saç derisini besler

 Susam Yağı: Saçları besler güçlendirir

 Badem Yağı: Saçları besler güçlendirir

 Çam Terebentin: Saç derisine iyi gelir

Menthol: Saç derisindeki kan dolaşımını artırır.

 Saw Palmetto Extract: Dökülmelere karşı oldukça etkilidir.

 Panax Ginseng Extract: Saç köklerini besler.

 Epimedium Extract: Saç derisine faydaları bilinir.

 Sandal Ağacı Yağı: Hoş kokusuyla teskin edicidir. diğer yağların kokusunu bastırmak için kullanmaktayız.

 

Saç bakım yağımızın saçınızda yaratacağı etki, saç dökülmesi problemlerinde bakım etkisi yaratır. boya ve işlem sonucu yıpranmış saçlarınızın toparlanmasını sağlar.

ÜRÜNLERİNİZ BENZER ÜRÜNLERE GÖRE OLDUKÇA UYGUN FİYATLI PEKİ YA KALİTELİ Mİ? Adnan O.
 
Ürünlerimiz en kaliteli hammaddelerle üretilirler. sayfamızda bulunan Hakkımızda kısmını okursanız neden ucuz olduğumuzu anlarsınız. Denizada kozmetik, kuruluşundan bu yana belirlediği ana kriterleriyle üretim faaliyetine devam etmektedir. Bunlardan sorunuzu ilgilendiren bazıları.
 
1) İnsana ve doğaya minimum zarar
2)En doğal ve kaliteliyi en ucuz fiyata tüketiciyle buluşturmak. 
 
Ürünlerimizi üretirken koyduğumuz ana hedefler çerçevesinde üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Hedeflerimizden kaynaklı, Türkiyenin en büyük markası, en çok şampuan sabun satanı olmak gibi bir amacımız bulunmamaktadır. Örneğin DOA şampuanın aylık maksimum satış hedefi 20,000 adettir. Bunun ötesinde bir talebi karşılamamız ve üretmemiz söz konusu olamaz. çünkü şirketimizin odağı kardan ziyade, insana faydadır. Biz  ürünlerimizi bilen ve kullanan ufak bir kitleyi hedeflemekteyiz. Onun ötesinde büyük ticaret hacimleri ve karlar bizi ilgilendirmemekte. Ürün satış metodumuz ve fiyatlarımız bu anlayışla belirlenmekte ve siz değerli tüketicilerimize ulaştırılmaktadır.

HABERLERDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA KOZMETİKLERDE DOMUZ YAĞI KULLANILIYORMUŞ ŞAMPUANINIZDA DOMUZ YAĞI VAR MI?  İclal M. Ş.Urfa

Ürünlerimizin hiçbirisinde hayvansal kökenli hammadde kullanmıyoruz, ayrıca seçim hakkı olmayan hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik deneylere de karşıyız. şampuanlarımızda domuz yağı yoktur. 
 
 
SİZ DE AKLINIZA TAKILAN SORU ve SORUNLARINIZI SİTEMİZDEKİ İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN BİZE SORUN UZMANLARIMIZ CEVAPLASINCompany : DENİZADA KOZMETİK MÜMESSİLLİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD ŞTİ.
End Date : 12.10.2014
URL : https://www.doakozmetik.com/
Address : fevzi paşa mah. kemeraltı 847. sok birlik iş merkezi no 34/12
Telephone : 0216 290 03 79
Email Contact : denizadakozmetik@gmail.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.SİTEMİZDE BULUNAN HER ŞEYİ İZİN ALMAKSIZIN KULLANABİLİRSİNİZ. AMA LİNK VERMEYİ UNUTMAYIN. DİYELİM Kİ VERMEDİNİZ CANINIZ SAĞOLSUN.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E-Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.